Anna Mikołajewska

Kancelaria Radcy Prawnego

ul. Teligi 3a/160

30-835  Kraków

 

tel: +48 886-50-30-10

kancelaria@am-radca.pl

Anna Mikołajewska – radca prawny (KR-2491), założycielka Kancelarii,

absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, a następnie – po zdanym egzaminie radcowskim uzyskała wpis na listę radców prawnych (OIRP w Krakowie). Ukończyła także studia podyplomowe „Rachunkowość zarządcza i controlling” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Doświadczenie w zawodzie prawnika zdobywała już w trakcie studiów w Studenckiej Poradni Prawnej przy UŚ w Katowicach (obsługując osoby fizyczne poprzez bezpośredni kontakt z klientem). Po zakończeniu studiów pracowała w kancelariach adwokackich (obsługując osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze). Przez kilka lat pracowała także w spółkach prawa handlowego (spółkach osobowych i kapitałowych) – w tym jako prawnik w dziale prawnym dużej międzynarodowej spółki.

W swojej dotychczasowej pracy zawodowej specjalizowała się:

  • obsługując klientów indywidualnych (osoby fizyczne) – w szeroko pojętym prawie cywilnym (prawo rzeczowe, prawo nieruchomości, prawo zobowiązań, prawo spadkowe), rodzinnym i opiekuńczym, prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, sporach konsumenckich, sporach sądowych,
  • podczas obsługi podmiotów gospodarczych – w prawie cywilnym (w szczególności w prawie nieruchomości,     prawie   umów),     prawie    pracy,    gospodarczym,    handlowym,    budowlanym        i administracyjnym.

Współpraca:

Iwona Wach (Biuro Rachunkowe „KONTADO”) – Certyfikat Księgowego nr 17587/2007

w zakresie spraw księgowych (m. in. podatków i składek ubezpieczeniowych), dotyczących Klientów kancelarii,

 

Joanna Nowak-Porada – rzeczoznawca majątkowy (uprawnienia nr 5552)

w zakresie spraw dotyczących m.in. wycen nieruchomości (w szczególności w sprawach znoszenia współwłasności, ustanowienia służebności, w sprawach wywłaszczeniowych, mienia zabużańskiego, opłat za użytkowanie wieczyste, ustalenia wartości nieruchomości do spraw o naruszenie posiadania lub dotyczących prawa własności), zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.